DERSLER.

  • Dershanemiz

    Dersliklerde öğrencilerimizin ,konforlu bir ortamda ders alabilmeleri için bütün olanaklar sağlanmıştır. Yukardaki videoda dershanemizden görüntüleri izleyebilirsiniz.

  • Konserler

    Her yıl geleneksel olarak düzenlenen öğrenci konserlerimizden görüntüler..

Branşlar

Konservatuara hazırlık

Türkiye’nin çeşitli illerindeki konservatuarlara girmek isteyen müzik öğretmenliği sınavlarına hazırlanmak isteyen sizlere yardımcı olmak için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız.Bu sınavlarda başarılı olmak istiyorsanız 2-3 ay gibi kısa sürelerde değil daha uzun bir eğitim sürecinden geçmelisiniz. Sınavları kazanmak için taksim sanat solfej, müzik teorisi , repertuar ve ilgi duyduğunuz müzik aleti ile ilgili ciddi bir çalışma dönemi geçirecek sizleri bu sınavlara hazırlayacağız.Hemen, hemen bütün Konservatuarlar ve Üniversitelerin Müzik Eğitim Fakülteleri yoğun talep dolayısı ile mümkün olduğu kadar müzik düzeyi en iyi öğrencileri seçmeye çalışıyorlar. böylesi bir rekabet ortamında konusunda uzman ve tecrübeli öğretmenler ile çalışma şansınız olacak..

Güzel sanatlara hazırlık

Güzel sanatlar üniversitelerine ve liselerine hazırlanan öğrencilere veya hobi amaçlı resim becerisini geliştirmek isteyenlere yönelik çalışmalar yapan deneyimli kadromuz, mezun oldukları okullar ve bu güne kadar gösterdikleri başarılarıyla fark yaratmışlardır. Haftanın her günü resim/desen çalışmaları yapılan merkezimizde size uygun bir program mutlaka mevcut olacaktır.

Müzik öğretmenliği hazırlık

Sınav komisyonu tarafından piyanoyla çalınacak tek ses, iki ses, üç ses, dört ses sorularını doğru yanıtlayabilmek ve piyanoyla çalınacak ezgileri sesle tekrarlayabilmek, el vuruşları ile verilecek ritimleri tekrarlayabilmek, müzik yeteneğini, müzikal duyuş, kavrayış ve hafızasını belirlemek üzere sınav komisyonu tarafından yapılacak benzeri testlerde başarılı olmak ve yapılacak mülakatta, müzik eğitimi ve mesleğinin gerektirdiği özellikler açısından (yapısal, zihinsel, duygusal vb.) olumlu izlenim bırakmış olmak.

Askeri okullar, Bando, İmamlık sınavları.

8.sınıftan sonra, özel yetenek sınavı ve mülakatla öğrenci alır. Lise düzeyinde eğitim verir. Askeri bandoların müzisyen ihtiyacını karşılamayı hedefler. Liseden sonra lisans düzeyinde eğitim almak isteyenler, Konservatuvar, Eğitim Fakültesi ya da Güzel Sanatlar Fakültesine başvurabilirler.